Niepełnosprawni w pracy – ciąg dalszy

Dodatkowo formy te pozwalają na poznanie wielu zawodów i zdobycie nowych kwalifikacji zawodowych, w przeciwieństwie do tradycyjnych form uczą człowieka niepełnosprawnego mobilności, umożliwiają osobom niepełnosprawnym zaplanowanie czasu na rehabilitację, są szansą na uzyskiwanie wyższych dochodów, zwłaszcza przez osoby z wyższymi kwalifikacjami zawodowymi.

Wśród władz samorządowych pojawiały się deklaracje rozwoju różnych form zatrudnienia. Podkreślano, że należy korzystać ze wszystkich rozwiązań, które będą sprzyjać aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych i gwarantować im uzyskiwanie dochodów z pracy będę szedł w kierunku różnych form pracy, które będzie można dostosować do danej osoby. Bo to są osoby na tyle sprawne umysłowo, że mogą pracować samodzielnie. Trzeba to poukładać, po to wchodzimy w ten problem (starostwo, powiat złotoryjski).

Oczywiście zainteresowanie nietypowymi formami zatrudnienia osób niepełnosprawnych w przyszłości będzie możliwe, jeśli te rozwiązania będą korzystne dla pracodawców i dla osób niepełnosprawnych.

Przykłady stosowania różnych typów kontraktów pracowniczych i nie- pracowniczych oraz innych form świadczenia pracy przez osoby niepełnosprawne zależały od specyfiki lokalnego rynku pracy. Wiele typów kontraktów i form zatrudnienia wymienianych było sporadycznie, a ich ewentualną przydatność na lokalnym rynku pracy (lub jej brak) uzasadniano bardzo różnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *