Powiat ostrowski – powiat wielu wyzwań

Powiat ostrowski leży na terenie Międzyrzecza Łomżyńskiego, między dolinami Narwi i Bugu. Jest położony w środkowowschodniej części województwa mazowieckiego, na granicy z województwem podlaskim. Sąsiaduje z powiatami: ostrołęckim, łomżyńskim, zambrowskim – od strony północnej: od południa z powiatem sokołowskim i węgrowskim: od zachodu z powiatem wyszkowskim: a od wschodu z powiatem wysokomazowieckim.

W skład powiatu ostrowskiego wchodzi 11 jednostek samorządu terytorialnego, w tym: miasto Ostrów Mazowiecka, miasto i gmina Brok oraz dziewięć gmin wiejskich. Powiat ostrowski zamieszkuje 78 539 osób, gęstość zaludnienia wynosi 64 osoby na jeden km2. Miasto Ostrów Mazowiecka zamieszkuje 23 tysiące mieszkańców. Większość mieszkańców powiatu bezpośrednio lub pośrednio związana jest ekonomicznie z rolnictwem. Bezrobocie w powiecie wynosi 19,5%’.

Liczba osób niepełnosprawnych w powiecie wynosi około 7 500 osób. Ponad 75% spośród nich jest bierna zawodowo. Wśród niepełnosprawnych aktywnych zawodowo bezrobocie wynosi 10%2.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *